SIK SORULAN SORULAR

Kendi İşinizin Sahibi Olmak İster misiniz?

Hepimizin ihtiyacı olan Helal Gıda Sertifikalı ve %100 Türk Sermayeli Dr. Cevdet Tuna markası Farmasi Genel Temizlik ürünleri, Mutfak – Tuvalet Temizlik Ürünleri, Diş Macunu, Ruj – Rimel – Oje Çıkarıcı gibi makyaj ürünleri, Parfüm gibi Kozmetik Ürünleri ve Sağlıklı Yaşam Gıda Takviyesi ürünlerini katalogdan satarak para kazanmaya ne dersiniz?

◊ Katalogtan Satış Yapın, Ürünleri İndirimli Alın, Kar Edin!

◊ Alt Üyeler İle Ekibinizi Oluşturun, Onların Satışlarından Satış Primi Kazanın!

◊ Satış Yapma Zorunluluğu Yok!

Kampanyalar Nelerdir?

◊ Yeni üye olan temsilcilere özel 8 adet üründen oluşan Başlangıç Paketinde bulunan ürünler 260 TL Yerine Sadece 60 TL, Üstelik Kargo Ücretsizdir!

◊ 3 Ay üst üste 180 TL’lik sipariş veren temsilcilere, her ay 2 adet hediye ürün!

◊ Hafta içi 110 TL altı sipariş veren temsilcilerimize yaptıkları 11 TL’lik kargo ödemesini sıfırlamak için, kargo sıfırlama hediyesi gönderiyoruz.

◊ Haftasonu 90 TL ve üzeri sipariş veren temsilcilerimize KARGO BEDAVA!

◊ Hafta içi 300 TL ve üzeri sipariş veren temsilcilerimize KARGO BEDAVA!

Kime Satacağım?

Başta kendiniz olmak üzere toplumun her kesiminden herkes sizin potansiyel müşteriniz. Çünkü kozmetik, genel temizlik ürünleri, cilt – yüz – kişisel bakım ürünleri, gıda takviyesi ürünleri hepimizin ihtiyaçları arasında yer alıyor. Unutmayın, kendi ihtiyaçlarınızı (içerisinde zararlı kimyasal bulunmayan Farmasi ürünlerini) çok daha ucuza alabileceksiniz.

Kimler Satıcı Olabilir? Ne Kazanacağım?

Ev hanımları, emekliler, memurlar, çalışanlar, öğrenciler ve ailesine ya da kendi bütçesine ek gelir sağlamak isteyenler. Kısaca ben bu işten para kazanmak istiyorum diyen 18 yaşını doldurmuş herkes.

Az bir zaman ayırarak cep harçlığınızı kazanabilir, mutfağınızın – evinizin ihtiyaçlarını giderebilir, çocuklarınızın servis giderini karşılayabilirsiniz. Biraz daha fazla zaman ayırarak kiranızı hatta ev/araba taksitinizi bile ödeyebilirsiniz.

Başarılı Olabilir miyim?

Bugüne kadar hiç böyle bir iş yapmamış olabilirsiniz. Bu işi yapmak için bilgisayar bilgisine, yabancı dile, satış tecrübesine vb. özelliklere sahip olmanız gerekmiyor. İhtiyacınız olan tüm destek ve eğitimleri Farmasi temsilcisi size sağlayacaktır. Emin olun, başarabilirsiniz…

Kataloğu alıp satışa nasıl başlayabilirim?

Farmasi Girişimcisi / Temsilcisi olmak için yabancı dil, bilgisayar bilgisi, tecrübe, sermaye, eğitim gerekmez. Ben bu işten para kazanmak istiyorum diyen herkes temsilcimiz olabilir.

0544 654 81 29 numaralı telefonumuzu arayarak ya da www.farmasinetworking.com adresinden “Temsilcimiz Olun” formunu doldurarak kayıtlı temsilcimiz olabilirsiniz.

Sattığım Ürünlerden Ne Kadar Kazanacağım?

Farmasi – Dr.Cevdet Tuna ürünlerinden %40, Diğer ürünlerden %30 kar marjları veriyoruz. Evet! Kataloğumuzda yer alan ürünleri katalog fiyatından sattığınızda size %30 – %40 ‘a varan kar kalıyor.

Örn. 150 TL’lik sipariş aldığınızda bu ürünleri bizden;

150 TL / 1,40 = 107 TL’den alacaksınız. KAZANCINIZ: 43 TL

300 TL sipariş aldığınızda kazancınız tam 85 TL olacak.

3.000 TL sipariş aldığınızda tam 850 TL kazanacaksınız.

Nasıl Sipariş Verebilirim?

0544 654 81 29 numaralı telefonumuzu arayarak, www.farmasinetworking.com web sitemizden üyelik formu doldurup üye olduktan sonra temsilci girişi yaparak ya da siparis@farmasinetworking.com adresimize e-mail göndererek siparişlerinizi verebilirsiniz.

T.C. Kimlik Numarası Neden Gerekli?

Sisteme üyelik yaptığınızda T.C. Kimlik Numaranız adınıza prim yatırılabilmesi ve fatura kesildiğinde faturaya yazma zorunluluğu sebebi ile istenmektedir. T.C. Kimlik Numaralarınız hiç bir yerde kullanılmamakta ve 3. Kişiler ile paylaşılmamaktadır.

Üyelik Ücretsiz

Başlangıç Seti Alana O Ayın Kataloğu Ücretsizdir!

Her Ayın ilk siparişinde bir adet katalog almak gerekmektedir. Her siparişte katalog sepete otomatik eklenmektedir, her ayın 2. ve sonrasındaki siparişlerinde otomatik eklenen kataloğu sepet aşamasında sepetten silebilmektesiniz.

Başlangıç Paketi sadece yeni üye olanlara özel, 1 sefere mahsus 8 adet 260 TL  tutarındaki Ürünler SADECE 60 TL. Üstelik Kargo Bedava!

Üyeliğin Askıya Düşmesi

Üyelik yapıldıktan sonra 2 ay boyunca sipariş verilmezse üyelik askıya düşmektedir. Sonrasında sipariş verilirse 6 ay boyunca üyelik aktif olmaktadır. Bu süreden sonra Yine sipariş verilmezse üyelik pasife düşmektedir. Üyeliğinizi pasife düştüğünde temsilcinize aktif ettirebilirsiniz.

Sipariş verme alt limiti nedir? Kargo bedelini kim ödeyecek?

Sistemimizde alt sipariş limiti bulunmamaktadır.

Kredi Kartı İle Ödeme Yapılırsa;

110 TL Puan Altı siparişlerinizde Kargo ücreti 11 TL ‘dir. Fakat Kargo ödemesi yaptığınız için Kargo Sıfırlama Hediyesi Gönderilmektedir.

110 TL Puan Üzeri Kargo ücreti 2 TL – Haftaiçi siparişlerinizde geçerlidir.

90 TL Puan Üzeri Ücretsiz – Haftasonu siparişlerinizde geçerlidir.

300 TL Puan Üzeri – Kargo Bedava (Haftaiçi – Haftasonu fark etmemektedir.)

Kapıda Ödeme Sistemi ile Ödeme Yapılmak İstenirse;

110 TL Puan Üzeri Kargo ücreti 2 TL + Kapıda Ödeme Komisyonu 5 TL – Haftaiçi siparişlerinizde geçerlidir.

90 TL Puan Üzeri Ücretsiz + Kapıda Ödeme Komisyonu 5 TL – Haftasonu siparişlerinizde geçerlidir.

300 TL Puan Üzeri – Kargo Bedavadır + Kapıda Ödeme Komisyonu 5 TL

Siparişim ne zaman bana ulaşacak? Hangi Kargolar İle Çalışmaktasınız?

Sipariş kaydınız alındıktan sonra 1-3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo ile çalışmaktayız.

Aldığım ürünlerin ödemesini nasıl yapacağım?

Siparişiniz size kargo ile teslim edildiğinde kapıda ödeme seçtiyseniz gelen kargo görevlisine ödemeyi yapacaksınız. Sizden kaparo, depozito, üyelik bedeli vs. isimler altında asla ücret talep etmiyoruz. Ürünü teslim alıp, ödemeyi kargo görevlisine nakit yapabileceksiniz. Ayrıca web sitemizden kredi kartınızla tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.

Aldığım ürünleri iade etmek istediğimde ne olacak?

Siparişinizdeki ürünleri yanlış sipariş verdiğiniz takdirde iadesi bulunmamaktadır. Gönderdiğimiz ürünlerde sipariş harici ürün gönderdiysek veya yanlış ürün gönderimi yaptıysak kargo ücreti bize ait olmak üzere doğru ürünleriniz gönderilecektir. Gönderilen ürünlerde hasar meydana geldiyse, kargo görevlisine zabıt tutturduğunuz ve fotoğrafını gönderdiğiniz takdirde yenisini göndermekteyiz.

Kendi Satış Ekibimi Nasıl Kurabilirim?

Ürünlerimizi sadece kendiniz satmakla kalmayıp, çevrenizdeki insanları da alt üyeniz yaparak kendinize alt ekip oluşturuyorsunuz. 4 Nesil alt üye oluşturarak onların satışlarından prim almaya hak kazanabileceksiniz.

Web sitemizde yer alan alt temsilci kayıt formuna üyenize ait kişisel bilgileri girdiğinizde ya da çağrı merkezimizi aradığınızda sistem otomatik olarak yeni üyeyi sizin altınıza kaydedecektir. Bu üyeler sizin 1.Nesil üyeniz olarak adlandırılacaktır.

Üyelerinizin alt üyeleri 2.nesil üyeleriniz, onların alt üyeleri 3.nesil üyeleriniz, onların da alt üyeleri 4.nesil üyeleriniz olacaktır.

Üyelerimin satışından kazancım ne olacak?

GİRİŞİMCİ: Kayıt olup Farmasi Yönetmeliğini onaylayan ve Farmasi tarafından kaydı onaylanan kişidir.

Girişimcinin seviyesine göre prim alması için her ay 140 TL puan sipariş girişi yapılmalıdır.

*140 TL puan enflasyon artışına göre revize edilir.

GİRİŞİMCİ:

Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 500 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %3 prim grubuna girerler.

GİRİŞİMCİ:

Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 1500 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %6 prim grubuna girerler.

LİDER:

Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 3000 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %9 prim grubuna girerler.

LİDER:

Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 6000 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %12 prim grubuna girerler.

*01 Ocak 2016 tarihinden itibaren prim alabilmesi için 10 katalog alımı şartı istenecektir.

*Katalog almamaları durumunda bir seferliğine %12 seviyelerimizin prim ödemeleri yapılacaktır.

*Sisteme eklenen tekli katalog alımları aktif katalog şartına sayılmamaktadır.

ÜST LİDER:

Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 10.000 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %15 prim grubuna girerler. Prim alabilmesi için 25 adet kampanya içinde katalog alım şartı gerekir.

*Katalog almamaları durumunda bir seferliğine %15 seviyelerimizin prim ödemeleri yapılacaktır.

*Sisteme eklenen tekli katalog alımları aktif katalog şartına sayılmamaktadır.

YÖNETİCİ:

Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 15.000 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %18 prim grubuna girerler. Prim alabilmesi için 50 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 1 aktif kayıt (140 TL Puan) gerekir.

*Katalog almamaları durumunda bir seferliğine %18 seviyelerimizin prim ödemeleri yapılacaktır.

*Sisteme eklenen tekli katalog alımları aktif katalog şartına sayılmamaktadır.

MÜDÜR:

Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 20.000 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %22 prim grubuna girerler.

Altındaki en üst seviye ile kendi seviyesi arasında 6000 (Taban %12) TL puan farkı aranır. Prim alabilmesi için 100 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (140 TL Puan) gerekir.

*Sisteme eklenen tekli katalog alımları aktif katalog şartına sayılmamaktadır.

1. Nesilden % 3
2. Nesilden % 2
3. Nesilden % 1,5
4. Nesilden % 1 Müdür Primi alır.

Bir sene içerisinde aralıklı ya da üst üste 20.000TL puan alış veriş yapan Müdürlerimiz, beşinci aylarında Direktör unvanını alırlar.

Direktör adaylarımız beşinci sefer %22 olduklarında Direktör şartları olan 2 aktif kayıt (140TL Puan) ve 100 katalog alım şartını yerine getirmeleri gerekmektedir.

DİREKTÖR:

12 ay içerisinde kişisel ve/veya grubu ile 5 kez ardı ardına veya aralıklarla minimum 20.000 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %22 prim grubuna girerler. Beşinci ayında ünvanı hak etmiş olurlar.

Alt ekibindeki en üst seviye ile kendi seviyesi arasında 6000 (Taban %12) TL puan farkı aranır.

Prim alabilmesi için 100 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (140 TL Puan) gerekir.

*Sisteme eklenen tekli katalog alımları aktif katalog şartına sayılmamaktadır.

1. Nesilden % 3
2. Nesilden % 2
3. Nesilden % 1,5
4. Nesilden % 1 Direktörlük Primi alır.

Teknoloji Paketi (Cep Telefonu + Tablet + Hat + Data Bedava) hak kazanılır.

ALTIN MÜDÜR-DİREKTÖR:

12 ay içerisinde kişisel ve/veya grubu ile 5 kez ardı ardına veya aralıklarla minimum 20.000 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %22 prim grubuna girerler. Beşinci ayında ALTIN DİREKTÖR ünvanı hakketmiş olurlar. Direkt bağlı en az 2 adet %22 kolu bulunmalıdır.

Alt ekibindeki en üst seviye ile kendi seviyesi arasında yandan (Direk bağlı iki adet 22 kolu haricinde) 6000 (Taban %12) TL puan farkı aranır.

Prim alabilmesi için 125 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (140 TL Puan) gerekir.

*Sisteme eklenen tekli katalog alımları aktif katalog şartına sayılmamaktadır.

1. Nesilden % 3,50
2. Nesilden % 2,50
3. Nesilden % 1,75
4. Nesilden % 1,25 Direktörlük Primi alır.

Teknoloji Paketi (Cep telefonu + Tablet + Hat + Data Bedava) hakkı Direktör ünvanındaki 24 ay kullanım hakkı devam eder.

Altın Müdür seviyesine ulaşan kişi 1 yıl içinde 5 defa Altın Müdür seviyesini koruması halinde Altın Direktör ünvanına ulaşıp 1000 Euro para ödülü kazanacaktır.

Altın Direktör seviyesini aralıksız 5 ay üst üste sürdürdüğü takdirde 1000 Euro daha para ödülü kazanacaktır.

PLATİN MÜDÜR-DİREKTÖR:

Platin Müdür seviyesine ulaşan kişi 1 yıl içinde 5 defa Platin Müdür seviyesini koruması halinde Platin Direktör ünvanına ulaşıp Mercedes CLA 180 araç kullanım hakkından 12 ay boyunca yararlanacaktır. Platin Direktör seviyesine geldiği anda yandan 15.000TL puan şartı aranmaktadır.

Direkt bağlı en az 4 adet %22 kolu bulunmalıdır.

Alt ekibinde en üst seviye ile kendi seviyesi arasında 6000 (Taban %12) TL puan farkı aranır.

Prim alabilmesi için 150 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (140 TL Puan) gerekir.

*Sisteme eklenen tekli katalog alımları aktif katalog şartına sayılmamaktadır.

Araç kullanımı süresince yandan 15.000 şartını yerine getirmediği takdirde 600 Euro KDV dahil olarak ücret faturalandırılır. Araç modelleri değişiklik gösterebilir.

1. Nesilden % 4,25
2. Nesilden % 3,25
3. Nesilden % 2,25
4. Nesilden % 1,50 Direktörlük Primi alır.

Teknoloji Paketi (Cep telefonu + Tablet + Hat + Data Bedava) hakkı Direktör ünvanındaki 24 ay kullanım hakkı devam eder.

Platin Direktör Tatil Hakkı: 20 puan

ZÜMRÜT MÜDÜR- DİREKTÖR :

Zümrüt Müdür seviyesine ulaşan kişi 1 yıl içinde 5 defa Zümrüt Müdür seviyesini koruması halinde Zümrüt Direktör ünvanına ulaşıp Mercedes CLA 180 araç kullanım hakkından 24 ay boyunca yararlanacaktır. Zümrüt Direktör seviyesine geldiği anda yandan 15.000TL puan şartı aranmaktadır. Direkt bağlı en az 8 adet %22 kolu bulunmalıdır.

Alt ekibinde en üst seviye ile kendi seviyesi arasında 6000 (Taban %12) TL puan farkı aranır.

Prim alabilmesi için 150 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (140 TL Puan) gerekir. Beşinci ayında ZÜMRÜT DİREKTÖR ünvanı hak etmiş olurlar.

*Sisteme eklenen tekli katalog alımları aktif katalog şartına sayılmamaktadır.

Araç kullanımı süresince yandan 15.000 şartını yerine getirmediği aylarda 600 Euro KDV dahil olarak ücret faturalandırılır. Araç modelleri değişiklik gösterebilir.

1. Nesilden % 5
2. Nesilden % 4
3. Nesilden %3
4. Nesilden %2 Direktörlük Primi alır.

Teknoloji Paketi (Cep telefonu + Tablet + Hat + Data Bedava) hakkı Direktör ünvanındaki 24 ay kullanım hakkı devam eder.

Zümrüt Direktör Tatil Hakkı: 40 puan

ELMAS MÜDÜR-DİREKTÖR:

Elmas Müdür seviyesine ulaşan kişi 1 yıl içinde 5 defa Elmas Müdür seviyesini koruması halinde Elmas Direktör ünvanına ulaşıp Mercedes C200 araç kullanım hakkından 24 ay boyunca yararlanacaktır. Elmas Direktör seviyesine geldiği anda yandan 15.000TL puan şartı aranmaktadır.

Direkt bağlı en az 12 adet %22 kolu bulunmalıdır.

Alt ekibinde en üst seviye ile kendi seviyesi arasında 6000 (Taban %12) TL puan farkı aranır.

Prim alabilmesi için 150 adet kampanya içinde katalog alım şartı ve 2 aktif kayıt (140 TL Puan) gerekir.

*Sisteme eklenen tekli katalog alımları aktif katalog şartına sayılmamaktadır.

Araç kullanımı süresince yandan 15.000 şartını yerine getirmediği aylarda 750 Euro KDV dahil olarak ücret faturalandırılır. Araç modelleri değişiklik gösterebilir.

1. Nesilden % 6
2. Nesilden % 5
3. Nesilden % 4
4. Nesilden % 3 Direktörlük Primi alır.

Teknoloji Paketi (Cep telefonu + Tablet + Hat + Data Bedava) hakkı Direktör ünvanındaki 24 ay kullanım hakkı devam eder.

Elmas Direktör Tatil Hakkı: 60 Puan

YENİ ÜST UNVAN KOŞULLARI:

AS BAŞKAN-MÜDÜR-DİREKTÖR:

Kol Sayısı : 16 kol

Yandan Fark : 20.000 TL puan

Aktif Kayıt Şartı : 2 kayıt

Aktif Katalog Şartı : 200 katalog

Puan : 35 puan

*Sisteme eklenen tekli katalog alımları aktif katalog şartına sayılmamaktadır.

As Başkan seviyesine ulaşan kişi 1 yıl içinde 5 defa As Başkan Müdür seviyesini koruması halinde As Başkan Direktör ünvanına ulaşıp 125.000TL nakit ödül ve Mercedes E Serisi araç kullanım hakkından 12 ay boyunca yararlanacaktır. As Başkan Direktör seviyesine geldiği anda yandan 20.000TL puan şartı aranmaktadır. Araç modelleri değişiklik gösterebilir.

BAŞKAN-MÜDÜR-DİREKTÖR

Kol Sayısı : 20 kol

Yandan Fark : 20.000 TL puan

Aktif Kayıt Şartı : 2 kayıt

Aktif Katalog Şartı : 200 katalog

Puan : 60 puan

*Sisteme eklenen tekli katalog alımları aktif katalog şartına sayılmamaktadır.

Başkan seviyesine ulaşan kişi 1 yıl içinde 5 defa Başkan Müdür seviyesini koruması halinde Başkan Direktör ünvanına ulaşıp 250.000TL nakit ödül ve Mercedes S Serisi araç kullanım hakkından 12 ay boyunca yararlanacaktır. Başkan Direktör seviyesine geldiği anda yandan 20.000TL puan şartı aranmaktadır. Araç modelleri değişiklik gösterebilir.

BAŞKAN VE AS BAŞKAN UNVAN PUAN

%22 ve Müdür : 0,5 puan

Direktör : 1 puan

Altın Müdür : 1,5 puan

Altın Direktör : 2 puan

Platin Müdür : 3 puan

Platin Direktör : 4 puan

Zümrüt Müdür : 6 puan

Zümrüt Direktör : 8 puan

Elmas Müdür : 10 puan

Elmas Direktör : 12 puan

PRİM ÖDEME VE HESAPLAMA

Primler Kazanç Planındaki seviyelere göre hesaplanmaktadır. Primler, sipariş sırasında Farmasi’de sahip olunan düzeye göre ödenmektedir. Alt ekibinden grup primi hak edilmesi için aktiflik şartı aranır.
Prim ödenebilmesi için Girişimci’nin faturalarını zamanında ödemesi gerekmektedir. Girişimci’nin günü geçmiş borcu var ise o ayki primi firmada saklı tutulup bir sonraki ay ödenir.

Prim ödemeleri: Her ayın 20 sinde (hafta sonuna geldiği takdirde takip eden iş gününde) Girişimci’nin banka hesabına yatırılmaktadır.

Örneğin: Ocak ayı için olan ödemeler 20 Şubat tarihinde yapılacaktır. 20. günün resmi tatil ve hafta sonu tatillerine denk gelmesi durumunda takip eden ilk iş günü yapılacaktır.

Tüm Prim hesaplamaları prim değersiz ürünler ve KDV düşüldükten sonra hesaplanmaktadır. Prim ödemeleri adınıza gelir vergisi stopajı (%20) kesilerek yatırılacaktır. Prim ödemeleri, mal bedeli ödenmiş faturalar üzerinden hesaplanarak pazarlama planına göre ödenir.

Direktör ünvanı ile %22 seviyesi ve üzerinde olan Girişimciler için geçerli olan prim kuralı:

Alt grubunuzda kendi seviyenizi ulaşan bir Girişimci üzerinden performans primi kazanılmamaktadır. Bunun yerine lider gelişim prim hakkı aktif olur. Eğer alt grubunuzdaki Girişimci seviyesinin üzerine çıkılır ise performans primi hak edilir.

Direktör teknoloji paketi hak etmek için:

12 ay içerisinde kişisel ve/veya grubu ile 5 kez ardı ardına veya aralıklarla %22 seviyesini ulaşılmalı ve Aktiflik Şartları (Kayıt, Katalog ve 6000 TL Puan) yerine getirilmelidir. Beşinci ayında ünvan 100 katalog ve iki aktif kayıt (140TL puan) şartı hakkedilmiş olur ve Direktör Teknoloji Paketi adreslerine gönderilir. Teknoloji paketinde iki ay aralıklı ya da üst üste seviye/ünvan kaybeden Girişimcilere 200 TL kullanım bedeli faturalandırılır. Kullanım süresi 24 ay olup, süre sonunda ses ve data hattı bireysel kullanıma geçirilecektir.

Prim alma şartlarımızdan biri olan 6000 puan farkı şartı:

Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubunuz ile minimum 20.000 TL Puan alışveriş yapan Girişimci %22 prim grubuna girerler. Tüm %22 Müdür ve üst seviyelerde 6000 puan şartı aranmaktadır.
İlk defa %22 seviyesine giren Girişimciye Müdür unvanı verilir. 22’lik kolları hariç 6000 puan şartını yerine getirmesi için en yüksek seviyesi ile arasındaki farkın 6000 puan olması gerekmektedir. En yüksek direk bağlı seviyenin tabanı %12’dir. Toplam puanından en yüksek (%12-%15-%18) seviyesinin puanı çıkarıldıktan sonra kalan puanları 6000 puan farkını oluşturmalıdır.

Bir sene içerisinde aralıklı ya da üst üste 20.000TL puan alış veriş yapan Müdürlerimiz, beşinci aylarında Direktör unvanını alırlar. Direktör adaylarımızın beşinci sefer %22 olduklarında Direktör şartları olan iki aktif kayıt (140TL Puan) ve 100 katalog alım şartını yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren Müdürlerimiz beşinci ayında Direktör unvanı alır.

Direktörlerimizin alt ekiplerinde kendilerine bağlı %22 seviyeleri 6000 puan şartı dışında kalmaktadır. Alt ekibinde bulunan direk bağlı %22 seviyelerinin puanları toplam puanlarından çıkarıldıktan sonra ekiplerinde direk bağlı en yüksek (%12-%15-%18) cirolu seviyesinin puanı çıkarılmalı ve kalan fark 6000 puan farkını oluşturmalıdır.

6000 farkı oluşturamayan Müdür/Direktör ve üst seviyelerimiz, Direktörlük primi ve Direktör Teknoloji paketini hak edemez ve SANAL unvanı alırlar. Prim alabilmek için tüm seviyelerin sayfalarında bulunan unvanlarına göre aktif kayıt şartı ve katalog alım şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Direktör çalışma kuralı:

Direktör seviyesine ulaşan Girişimcilerimizin, mevcut Farmasi Girişimcilerini aynı ürünleri içeren başka doğrudan satış firması ve/veya kurumlarına tavsiye etmeleri, isim bildirmeleri ve üye yapmaları yasaktır.

Prim Ödeme ve Hesaplama Nasıl?

Primler Kazanç Planındaki seviyelere göre hesaplanmaktadır. Primler, sipariş sırasında Farmasi’de sahip olunan düzeye göre ödenmektedir. Alt ekibinden grup primi hak edilmesi için aktiflik şartı aranır.
Prim ödenebilmesi için Girişimci’nin faturalarını zamanında ödemesi gerekmektedir. Girişimci’nin günü geçmiş borcu var ise o ayki primi firmada saklı tutulup bir sonraki ay ödenir.

Prim ödemeleri: Her ayın 20 sinde (hafta sonuna geldiği takdirde takip eden iş gününde) Girişimci’nin banka hesabına yatırılmaktadır.

Örneğin: Ocak ayı için olan ödemeler 20 Şubat tarihinde yapılacaktır. 20. günün resmi tatil ve hafta sonu tatillerine denk gelmesi durumunda takip eden ilk iş günü yapılacaktır.

Tüm Prim hesaplamaları prim değersiz ürünler ve KDV düşüldükten sonra hesaplanmaktadır. Prim ödemeleri adınıza gelir vergisi stopajı (%20) kesilerek yatırılacaktır. Prim ödemeleri, mal bedeli ödenmiş faturalar üzerinden hesaplanarak pazarlama planına göre ödenir.

Direktör ünvanı ile %22 seviyesi ve üzerinde olan Girişimciler için geçerli olan prim kuralı:

Alt grubunuzda kendi seviyenizi ulaşan bir Girişimci üzerinden performans primi kazanılmamaktadır. Bunun yerine lider gelişim prim hakkı aktif olur. Eğer alt grubunuzdaki Girişimci seviyesinin üzerine çıkılır ise performans primi hak edilir.

Direktör teknoloji paketi hak etmek için:

12 ay içerisinde kişisel ve/veya grubu ile 5 kez ardı ardına veya aralıklarla %22 seviyesini ulaşılmalı ve Aktiflik Şartları (Kayıt, Katalog ve 6000 TL Puan) yerine getirilmelidir. Beşinci ayında ünvan 100 katalog ve iki aktif kayıt (140TL puan) şartı hakkedilmiş olur ve Direktör Teknoloji Paketi adreslerine gönderilir. Teknoloji paketinde iki ay aralıklı ya da üst üste seviye/ünvan kaybeden Girişimcilere 200 TL kullanım bedeli faturalandırılır. Kullanım süresi 24 ay olup, süre sonunda ses ve data hattı bireysel kullanıma geçirilecektir.

Prim alma şartlarımızdan biri olan 6000 puan farkı şartı:

Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubunuz ile minimum 20.000 TL Puan alışveriş yapan Girişimci %22 prim grubuna girerler. Tüm %22 Müdür ve üst seviyelerde 6000 puan şartı aranmaktadır.
İlk defa %22 seviyesine giren Girişimciye Müdür unvanı verilir. 22’lik kolları hariç 6000 puan şartını yerine getirmesi için en yüksek seviyesi ile arasındaki farkın 6000 puan olması gerekmektedir. En yüksek direk bağlı seviyenin tabanı %12’dir. Toplam puanından en yüksek (%12-%15-%18) seviyesinin puanı çıkarıldıktan sonra kalan puanları 6000 puan farkını oluşturmalıdır.

Bir sene içerisinde aralıklı ya da üst üste 20.000TL puan alış veriş yapan Müdürlerimiz, beşinci aylarında Direktör unvanını alırlar. Direktör adaylarımızın beşinci sefer %22 olduklarında Direktör şartları olan iki aktif kayıt (140TL Puan) ve 100 katalog alım şartını yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren Müdürlerimiz beşinci ayında Direktör unvanı alır.

Direktörlerimizin alt ekiplerinde kendilerine bağlı %22 seviyeleri 6000 puan şartı dışında kalmaktadır. Alt ekibinde bulunan direk bağlı %22 seviyelerinin puanları toplam puanlarından çıkarıldıktan sonra ekiplerinde direk bağlı en yüksek (%12-%15-%18) cirolu seviyesinin puanı çıkarılmalı ve kalan fark 6000 puan farkını oluşturmalıdır.

6000 farkı oluşturamayan Müdür/Direktör ve üst seviyelerimiz, Direktörlük primi ve Direktör Teknoloji paketini hak edemez ve SANAL unvanı alırlar. Prim alabilmek için tüm seviyelerin sayfalarında bulunan unvanlarına göre aktif kayıt şartı ve katalog alım şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Direktör çalışma kuralı:

Direktör seviyesine ulaşan Girişimcilerimizin, mevcut Farmasi Girişimcilerini aynı ürünleri içeren başka doğrudan satış firması ve/veya kurumlarına tavsiye etmeleri, isim bildirmeleri ve üye yapmaları yasaktır.

Oluşan primleri ne zaman ve nasıl alacağım?

İlgili ay içerisinde 140 TL’lik sipariş verdiyseniz ve hak ettiğiniz primlerin toplamı 50 TL altında ise primleriniz içeride birikmektedir. 140 TL’lik sipariş girdiyseniz ve 50 TL üstü prim kazandıysanız her ayın 10 ‘un hesabınıza yatırılmaktadır.

Örneğin; TR01 2345 6789 0123 4567 8901 2345 67

Prim ve Ödeme Sistemi Nasıl İşliyor?

İlgili ay içerisinde 140 TL’lik sipariş verdiyseniz ve hak ettiğiniz primlerin toplamı 50 TL altında ise primleriniz içeride birikmektedir. 140 TL’lik sipariş girdiyseniz ve 50 TL üstü prim kazandıysanız her ayın 10 ‘un hesabınıza yatırılmaktadır.

Örn. Eylül ayı prim alacağınız 35 TL olarak gerçekleşti. 100 TL yi geçmediğinden dolayı primi nakit olarak alamazsınız. Bu rakam cari hesabınıza “Evrak” açıklaması ile alacak olarak kaydolunur. Bu bilgiyi temsilci ekranınızdan “Cari Hareket Raporunda” görebilirsiniz.

75 TL sipariş verdiğinizde 35 TL prim alacağınız olduğundan sistem otomatik olarak prim alacağınızı düşer ve 40 TL tahsilat yapar. Yani siz 35 TL eksik ödeyerek siparişinizin tamamına sahip olursunuz.

Prim alacaklarınız her ay ayrı ayrı değerlendirilir. Prim alacakları biriktirilerek toplu olarak Nakit şekilde alınamaz. Nakit prim alacağı sonraki aylara ancak ürün alımı karşılığı devreder.

Örn: Eylül ayında 40 TL, Ekim ayında 45 TL prim almaya hak kazandınız. Benim primlerim birikti toplamda 85 TL oldu. Hepsini nakit almak istiyorum dediğinizde sistem bunu gerçekleştiremeyecektir. Kasım ayının 10’una kadar prim alacağınız olan 85 TL banka hesabınıza nakit olarak yatırılır.

Prim alacağım oluştu ama ilgili ay içerisinde sipariş vermedim. Primim silinir mi?

Prim alacaklarınız ürün alımı karşılığında olacak şekilde sonraki aylara aktarılır. Prim alacaklarınız silinmez. Yalnızca 50 TL’ye ulaşmadığında nakit olarak alamazsınız.

Prim almaya hak kazanabilmek için her ay en az 140 TL’lik sipariş vermeniz  gerekmektedir. 140 TL’lik sipariş vermediğiniz takdirde o ay hak ettiğiniz primler yanacaktır.

Çağrı Merkezi İletişim Bilgileri?

Tel: 0544 654 81 29 (Temsilciniz Esra TENGİR KILIÇARSLAN)
E-Mail: info@farmasinetworking.com

Sipariş E-Mail : siparis@farmasinetworking.com

Not : Bu internet sitesi Farmasi International resmi web sitesi değildir. Farmasi temsilcisi Esra TENGİR KILIÇARSLAN tarafından kurulmuştur.