Prim ve Ödeme Sistemi Nasıl İşliyor?

ek iş, ek iş networking, ek iş ne yapabilirim?, öğrencilere ek iş, ev hanımlarına ek iş, ek iş imkanları, ek iş fırsatları, katalogla evden satış

İlgili ay içerisinde 140 TL’lik sipariş verdiyseniz ve hak ettiğiniz primlerin toplamı 50 TL altında ise primleriniz içeride birikmektedir. 140 TL’lik sipariş girdiyseniz ve 50 TL üstü prim kazandıysanız her ayın 10 ‘un hesabınıza yatırılmaktadır.
Örn. Eylül ayı prim alacağınız 35 TL olarak gerçekleşti. 100 TL yi geçmediğinden dolayı primi nakit olarak alamazsınız. Bu rakam cari hesabınıza “Evrak” açıklaması ile alacak olarak kaydolunur. Bu bilgiyi temsilci ekranınızdan “Cari Hareket Raporunda” görebilirsiniz.

75 TL sipariş verdiğinizde 35 TL prim alacağınız olduğundan sistem otomatik olarak prim alacağınızı düşer ve 40 TL tahsilat yapar. Yani siz 35 TL eksik ödeyerek siparişinizin tamamına sahip olursunuz.
Prim alacaklarınız her ay ayrı ayrı değerlendirilir. Prim alacakları biriktirilerek toplu olarak Nakit şekilde alınamaz. Nakit prim alacağı sonraki aylara ancak ürün alımı karşılığı devreder.
Örn: Eylül ayında 40 TL, Ekim ayında 45 TL prim almaya hak kazandınız. Benim primlerim birikti toplamda 85 TL oldu. Hepsini nakit almak istiyorum dediğinizde sistem bunu gerçekleştiremeyecektir. Kasım ayının 10’una kadar prim alacağınız olan 85 TL banka hesabınıza nakit olarak yatırılır.

Prim alacağım oluştu ama ilgili ay içerisinde sipariş vermedim. Primim silinir mi?
Prim alacaklarınız ürün alımı karşılığında olacak şekilde sonraki aylara aktarılır. Prim alacaklarınız silinmez. Yalnızca 50 TL’ye ulaşmadığında nakit olarak alamazsınız.
Prim almaya hak kazanabilmek için her ay en az 140 TL’lik sipariş vermeniz gerekmektedir. 140 TL’lik sipariş vermediğiniz takdirde o ay hak ettiğiniz primler yanacaktır.

Tüm Sorularınız İçin Sık Sorulan Sorular Sayfamızı İnceleyebilirsiniz. TIKLAYIN!

Bir önceki yazımız olan Oluşan primleri ne zaman ve nasıl alacağım? başlıklı makalemizde farmasi oluşan primler nasıl alınır?, farmasi primleri bankaya mı yatar? ve farmasi primleri nasıl hesaplanır? hakkında bilgiler verilmektedir.